Wniosek o zakup i montaż huśtawki dla wózków inwalidzkich na placu zabaw na wyspie Bolko

hustawka_dla_wozkowNiniejszym wnioskuję o zakup i montaż huśtawki dla wózków inwalidzkich przeznaczonej dla dzieci niepełnosprawnych na ogólnodostępnym palcu zabaw na wyspie BolkoDzieci niepełnosprawne tak jak ich zdrowi rówieśnicy uwielbiają zabawę. Poruszając się na wózkach inwalidzkich nie mogą korzystać z atrakcji, jakie dzieciom pełnosprawnym oferują miejskie place zabaw. Montując specjalną huśtawkę dla wózków inwalidzkich plac zabaw stanie się miejscem atrakcyjnym także dla dzieci niepełnosprawnych.

Rodzicie niepełnosprawnych dzieci najczęściej omijają ogólnodostępne place zabaw, które stanowią dla ich pociech barierę architektoniczną. Dzieci niepełnosprawne widząc bawiących się rówieśników, nie rozumieją, dlaczego nie mogą skorzystać z huśtawki, a przecież i tak na co dzień muszą zmagać się z problemami i przeciwnościami losu, których nie znają dzieci zdrowe. Dzięki takiej huśtawce możemy podarować im odrobinę radości i uśmiechu.

Montaż huśtawki dla wózków inwalidzkich na ogólnodostępnym placu zabaw pozwoli również na przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu niepełnosprawnych dzieci i stworzy im możliwość spędzenia czasu wspólnie ze zdrowymi rówieśnikami.

Małgorzata Wilkos
Opole, 8 marca 2015 r.